Inauguracyjne spotkanie sezonu 202/21 legioniści zaczęli piątką Justin Bibbins, Jamel Morris, Jakub Karolak, Grzegorz Kulka i Dariusz Wyka. Od początku spotkania tempo rywalizacji nadawali gospodarze – punkty Jakuba Karolaka i Jamela Morrisa wyprowadziły Legię na prowadzenie 7:2. W kolejnych minutach stołeczna ekipa nieco powiększyła przewagę i pierwszą kwartę zakończyła zwycięstwem 25:18. Jeszcze lepsza była druga odsłona meczu – liderem Zielonych Kanonierów był Justin Bibbins - zawodnik, który pierwszą połowę zakończył z dorobkiem 17 punktów. Jego zespól na półmetku starcia miał ich 41 i pewnie prowadził po dwudziestu minutach gry 41:28. Po stronie radomian wyróżniali się Dayon Griffin i Filip Zegzuła.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnych, zdecydowanych ataków gości. Łatwe punkty zdobywali Nick Neal i Danilo Ostojić, ale odpowiedzieli na to skutecznymi akcjami Dariusz Wyka i Jakub Karolak. Po pięciu minutach trzeciej kwarty Legia prowadziła 50:35. Kolejne „oczka” dołożyli Grzegorz Kamiński, Adam Linowski, Jakub Karolak i Jamel Morris, co w efekcie dało warszawianom prowadzenie po 30 minutach gry 62:42.

Czwarta kwarta upłynęła pod znakiem dominacji gospodarzy. Bardzo dobrze zaprezentował się w niej Grzegorz Kamiński, którzy w parze z Jamelem Morrisem powiększali dorobek punktowy Legii. Na pięć minut przed końcem meczu stało się jasne, ze warszawianie nie wypuszczą zwycięstwa z rąk. Ostatecznie drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego zwyciężyła 79:57 zaliczając bardzo udany start sezonu 2020/21 Energa Basket Ligi.

Legia Warszawa – HydroTruck Radom 79:57 (25:18, 16:10, 21:14, 17:15)
Legia: Justin Bibbins 19, Jamel Morris 16, Jakub Karolak 12, Grzegorz Kamiński 11, Michał Sokołowski 5, Dariusz Wyka 5, Mariusz Konopatzki 3, Grzegorz Kulka 2, Adam Linowski 2, Jakub Sadowski 2, Benjamin Didier-Urbaniak 2, Przemysław Kuźkow 0. Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski
HydroTruck: Filip Zegzuła 12, Dayon Griffin 10, Danilo Ostojić 8 (12 zb), Nickolas Neal 9, Aleksander Lewandowski 7, Mikołaj Kurpisz 4, Daniel Wall 3, Marcin Piechowicz 3, Brett Prahl 1, Patryk Stankowski 0. Trener: Robert Witka, as. Łukasz Jakóbczak, Wojciech Rogowski

Wyniki meczów 1. kolejki i tabela ekstraklasy koszykarzy:
2020-08-27:
PGE Spójnia Stargard - Pszczółka Start Lublin 70:65 (21:18, 21:14, 13:17, 15:16)