Kovacik przyleciał do Warszawy w piątek z Rosji, gdzie prowadzi Nadieżdę Orenburg. Jego wynik testu przeprowadzony w Rosji był negatywny. Dwa badania wykonane w Polsce dały jednak wyniki pozytywne i szkoleniowiec nie mógł polecieć z reprezentacją do Stambułu - poinformował kierownik drużyny Maciej Krupiński.

Reklama

Pod nieobecność Kovacika głównym trenerem reprezentacji będzie Karol Kowalewski, a jego asystentem Słowak Martin Pospisil.

W piątek wieczorem biało-czerwone rozpoczęły zgrupowaniu w Starych Babicach pod Warszawą. 15 zawodniczek i sztab szkoleniowy przyjechali na zgrupowanie mając potwierdzone negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

Polki mają się zmierzyć w +bańce+ w Stambule z Wielką Brytanią w sobotę 14 listopada. Na czwartek było zaplanowane także spotkanie Polska - Białoruś w gr. F, ale ze względu na wykrycie ośmiu przypadków koronawirusa wśród rywalek mecz zapewne nie zostanie rozegrany.

Spotkania eliminacji ze względu na pandemię mają być rozgrywane w listopadowym okienku (12-15 listopada) w +bańkach+ turniejowych. Polska grupa F zagra w Stambule, gdzie rozegrane zostaną także spotkania gr. E z udziałem Turcji, Serbii, Litwy i Albanii.