Do wygranej wicemistrza Polski z niedawnym liderem ekstraklasy najbardziej przyczyniła się serbska środkowa Ivana Matovic, która zdobyła 20 pkt. O osiem punktów więcej uzyskała najskuteczniejsza wśród pokonanych Amerykanka Jia Perkins. Koszykarki z Rybnika ani raz nie trafiły za trzy punkty, pudłując wszystkie dziesięć prób.

Jedynym zespołem, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał jest KSSSE PWSZ Gorzów Wlkp. W sobotę podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego wygrały w Poznaniu z MUKS 83:76. O ich sukcesie zdecydowała głównie świetna postawa w drugiej kwarcie, którą wygrały różnicą 21 pkt. Niemka Anna Breitreiner zdobyła dla lidera tabeli 21 pkt, a Czeszka Katarina Zohnova dodała 20. 25 pkt dla gospodarzy uzyskała pochodząca z Mali Djenebou Sissoko.

Drugą wygraną z rzędu zanotowały koszykarki CCC Polkowice, które pokonały w Pabianicach PTK Aflofarm Vicard 80:55. Amerykańska środkowa gości Amisha Carter z dorobkiem 21 pkt była najskuteczniejszą zawodniczką na boisku.

Tylko pięć punktów w pierwszej kwarcie spotkania z Finepharm AZS KK Jelenia Góra uzyskały koszykarski PKM Dudy Super Pol Leszno. 13-punktowej straty nie zdołały odrobić w kolejnych częściach gry i przegrały 57:71. Ekipa gospodarzy zanotowała ledwie 31-procentową skuteczność rzutów z gry. Wśród akademiczek wyróżniły się Amerykanka Ryan Coleman i Magdalena Skorek - obie po 21 pkt.