Władze NBA nie planują wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla zawodników, trenerów i innych pracowników klubów. Nie uzależniają również od liczby szczepień w klubach powrotu większej liczby kibiców do hal. Podkreśliły też, że szczepienia powinny odbywać się zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w danym stanie.

Reklama

W minionym tygodniu w Atlancie na konferencji prasowej podczas Meczu Gwiazd komisarz ligi Adam Silver powiedział, że znane mu są przypadki przyjęcia szczepionek przez trenerów czy członków sztabów medycznych poszczególnych drużyn.

Myślę, że dzięki kombinacji szczepionek, obecności przeciwciał w organizmach tych, którzy już przechorowali (COVID-19 - PAP) odporności stadnej w lokalnych społecznościach oraz obowiązywania protokołów bezpieczeństwa będziemy mogli powrócić do czegoś, co wygląda na sytuację znacznie bliższą normalności na początku przyszłego sezonu - powiedział Silver.

Komisarz NBA dodał, że koszykarze którzy otrzymają szczepionkę, mogą w przyszłości uniknąć konieczności poddania się kwarantannie po bliskim kontakcie z osobą, która uzyskała wynik pozytywny.