Zastal czwarty sezon z rzędu będzie rywalizować w VTB. W minionych rozgrywkach pod wodzą chorwackiego trenera Żana Tabaka awansował po raz pierwszy w historii występów polskich drużyn w tej lidze do play off. W ćwierćfinale uległ jednak Uniksowi Kazań 0-2.

Reklama

Zyskowski jr, syn byłego kadrowicza Jarosława Zyskowskiego, występował w Zielonej Górze w sezonie 2019/20 i zdobywał średnio 15,7 punktu, miał 3,5 zbiórki oraz 1,6 asyst. Został uznany przez dziennikarzy za najlepszego koszykarza (MVP) rozgrywek, w których Zastal sięgnął po złoto (był najlepszą drużyną tabeli w połowie marca, gdy przerwano rywalizację z powodu pandemii, a następnie nie dokończono jej).

Sezon zakończył w niemieckim klubie Rasta Vechta (średnio 14,6 pkt), a dobre występy w obydwu zespołach umożliwiły podpisanie kontraktu z hiszpańską drużyną RETAbet Bilbao Basket. W ACB w sezonie 2020/21 rozegrał 29 meczów i miał średnio 9 punktów oraz 2,1 zbiórki. Zyskowski, trzykrotny złoty medalista mistrzostw Polski, podpisał dwuletnią umowę z klubem z Zielonej Góry.

Mogę powiedzieć, że Zielona Góra stała się moim drugim domem. Dogadaliśmy się z klubem, jestem zadowolony. Mam nadzieję, że powalczymy o kolejne mistrzostwo Polski i namieszamy w lidze VTB - powiedział Zyskowski na oficjalnej stronie Zastalu.

W poniedziałek klub poinformował także o innym kontrakcie - z 25-letnim środkowym z Serbii Draganem Apicem, który w minionym sezonie występował w Buducnosti Podgorica. Szkoleniowcem Enea Zastalu został w maju Serb Oliver Vidin, który poprowadził Śląsk Wrocław do brązowego medalu MP.