Spotkanie Legii z Szolnokiem zostało przerwane na ponad godzinę z powodu awarii światła w hali na Bemowie. Do zdarzenia doszło między drugą a trzecią kwartą, w przerwie meczu.

To drugie zwycięstwo stołecznego zespołu. Na inaugurację podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego pokonali w Rumunii CSM CSU Oradea 76:66.

Za tydzień ich rywalem będzie w stolicy FC Porto.

W PE FIBA walczą 32 drużyny podzielone na osiem grup. W minionym sezonie do finału tych rozgrywek dotarł Arged BM Slam Ostrów Wlkp. (przegrał w Izraelu z miejscowym 74:82).

Legia Warszawa - Szolnok Olaybanyasz 83:66 (27:20, 29:16, 13:17, 14:13).
Legia: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 18, Grzegorz Kulka 14, Raymond Cowels III 14, Łukasz Koszarek 10, Grzegorz Kamiński 8, Adam Kemp 7, Benjamin Didier-Urbaniak 6, Jure Skific 4, Dariusz Wyka 2, Szymon Kołakowski 0, Jakub Sadowski 0.
Najwięcej dla Szolnoku: Roko Badzim 15, Markeith Terrell Cummings 14, Marijan Cakarun 12.