LeBron James, przejmując pałeczkę od Michaela Jordana, by nakręcić sequel filmu „Space Jam”, prawdopodobnie miał nadzieję na kolejny sukces. Z pewnością nie liczył na Golden Raspberry Award (w skrócie Razzie Awards), jednego z anty-Oscarów, które drwią z hollywoodzkich nagród, przypominając najgorsze filmy roku. Są przyznawane dzień przed rozdaniem tradycyjnych Oscarów.

Reklama

Gwiazdor NBA otrzymał Razzie w kategorii "najgorszy aktor", za słabą rolę w filmie, który łączy sceny akcji na żywo i postacie z kreskówek Warner Bros, takie jak Królik Bugs czy Kaczor Daffy.

Golden Raspberry Awards zostały wymyślone w Los Angeles w 1981 roku przez byłych studentów filmowych i hollywoodzkich profesjonalistów. Są tradycyjnie przyznawane dzień przed rozdaniem Oscarów. W sumie „Space Jam: New Era”, wyśmiewany przez organizatorów jako „115-minutowa reklama wszystkiego, co wyprodukowała firma WarnerMedia”, zdobył aż trzy Razzies.

James przy okazji znalazł się w doborowym gronie. Złotymi Malinami w tej samej kategorii w poprzednich latach zostali wyróżnieni m.in. Laurence Olivier, Sylvester Stallone, Bill Cosby, Kevin Costner, Bruce Willis, Eddie Murphy, John Travolta i Tom Cruise.