Kontuzji stawu skokowego 25-letni Kulka doznał na niespełna pięć minut przed końcem czwartej kwarty. Badania przeprowadzone w środę wykazały poważny nadwyrężenia lewej nogi.

Reklama

Trener Wojciech Kamiński ma problem, bo po urazie oczodołu w starciu podkoszowym w decydującym meczu półfinałowym z Anwilem Włocławek jest amerykański środkowy Adam Kemp. Jego udział w czwartkowym spotkaniu numer dwa we Wrocławiu stoi pod dużym znakiem zapytania. Koszykarz potrzebuje nie tylko zgody lekarzy na grę, ale i specjalnej maski na twarz (dopasowanej indywidualnie), która zapewniłaby odpowiednią i konieczną ochronę - dowiedziała się PAP.

Legia uległa Śląskowi 72:76 w spotkaniu otwierającym rywalizację o złoto, rozegranym w wypełnionej w komplecie 6000 kibiców Hali Stulecia. Mecz numer dwa także odbędzie się we Wrocławiu, ale w mniejszej hali Orbita. Kolejne dwa pojedynki rozegrane zostaną w stolicy (22 i 24 maja).

Kulka w obecnym sezonie Energa Basket Ligi rozegrał 37 meczów, a w 28 wychodził w pierwszej piątce. Miał średnio 8 punktów i 3,8 zbiórek, spędzając na parkiecie ponad 23 minuty.

Reklama