Rywalizacja odbędzie się w mogącej pomieścić 18 tys. widzów Etihad Arena na wyspie Yas w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Opodal znajduje się tor wyścigów Formuły 1 Yas Marina.

Mecze wpisują się w program współpracy ligi NBA z departamentem kultury i turystki Abu Zabi. Ambasadorem wydarzenia został czterokrotny mistrz NBA i gwiazda Naismith Memorial Basketball Hall of Fame (Holu Sławy), Shaquille O'Neal. NBA stanie się również pierwszą północnoamerykańską ligą zawodową, która uruchomi kanały mediów społecznościowych w języku arabskim. Będą one dostępne już od czwartku, czyli pierwszego dnia sprzedaży biletów na te mecze.

Reklama

W Hawks występują m.in. dwukrotny uczestnik meczu gwiazd NBA Trae Young, lider zbiórek w sezonie 2020-21 Clint Capela oraz zawodnicy drugiego składu debiutantów 2018, John Collins i Bogdan Bogdanovic.

Bucks mają m.in. dwukrotnie wybieranego najlepszym graczem sezonu zasadniczego (MVP) Giannisa Antetokounmpo, trzykrotnego uczestnika meczu gwiazd Khrisa Middletona i dwa razy wybieranego do najlepszego zespołu defensywnego ligi Jrue Holidaya. Obie drużyny spotkały się w finale Konferencji Wschodniej w 2021 roku, a Bucks wygrali swoje pierwsze mistrzostwo NBA od 50 lat.

Wydarzenie w Abu Zabi będzie transmitowane przez telewizję w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Organizatorzy zapewniają, że dotrą z przekazem do 200 krajów na całym świecie.