Dziennik Gazeta Prawana logo

Majewski drugi w Dausze

8 maja 2009, 22:09
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Mistrz olimpijski Tomasz Majewski zajął drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą w mityngu Super Grand Prix w Dausze. Wygrał z najlepszym tegorocznym rezultatem na świecie mistrz świata z Osaki Amerykanin Reese Hoffa - 21,64.

Odległość 21,22 jest drugim wynikiem w karierze Polaka. Dalej pchnął tylko podczas olimpijskiego finału - 21,51. W ubiegłym roku podopieczny Henryka Olszewskiego rozpoczął sezon od rezultatu 20,70, który uzyskał także w stolicy Kataru.

1. Reese Hoffa (USA) 21,64

2. Tomasz Majewski (Polska) 21,22

3. Sultan Abdulmajeed Al-Hebshi (Arabia Saudyjska) 21,13

4. Dylan Armstrong (Kanada) 20,37

5. Dorian Scott (Jamajka) 20,25

6. Adam Nelson (USA) 19,76

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj