Aukcja na serwisie eBay zakończona została w sobotę. W ciągu 10 dni, złożonych zostało 71 ofert.

Reklama

Ellington zdecydował się szukać sponsora poprzez serwis aukcyjny, gdyż pomoc finansowa jaką otrzymuje w ramach programu rządowego wspierającego utalentowanych sportowców nie jest wystarczająca. Pozwala mu pokryć jedynie codzienne wydatki oraz rachunki za opiekę medyczną. Poza tym, zawodnik musi zarabiać na swoje utrzymanie pracując z dziećmi i młodymi sportowcami.

Aby móc poświęcić się przygotowaniu do igrzysk Brytyjczyk potrzebował przynajmniej 30 tys. funtów, które mógłby przeznaczyć na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania, odżywki oraz sprzęt i stroje. W zamian zaoferował miejsce reklamowe na strojach, które będzie nosił m.in. podczas treningów i konferencji prasowych aż do zakończenia imprezy.

26-letni Ellington, który specjalizuje się w biegach na 100 i 200 m, miał trudności ze znalezieniem sponsora za względu na kłopoty zdrowotne z jakimi niedawno się zmagał. W minionym sezonie powrócił jednak do czołówki brytyjskich sprinterów. Osiągnął na 200 m rezultat 20,53, co jest trzecim wynikiem w tym roku w Wielkiej Brytanii oraz wziął udział w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w południowokoreańskim Daegu.