Podopieczny Stanisława Jaszczaka do Rosji przyleciał prosto ze zgrupowania w RPA. Do tej pory najszybszy na 600 m w Polsce był czwarty zawodnik mistrzostw świata w Daegu na 800 m Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), który rok temu uzyskał w Gandawie wynik 1.16,32. Na świecie najlepszym rezultatem legitymuje się Niemiec Nico Motchebon, który w 1999 roku miał 1.15,12.

Kszczot w Moskwie pokonał m.in. faworyta gospodarzy, mistrza olimpijskiego z Aten na 800 m Jurija Borzakowskiego - 1.16,08. W kolejnych startach Polak będzie biegał na swoim koronnym dystansie - 800 m.

Wśród tyczkarzy na trzeciej pozycji uplasował się czwarty zawodnik mistrzostw świata w Daegu Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz). W trzeciej próbie zdołał pokonać 5,65, po czym trzykrotnie strącił poprzeczkę na 5,77. Uzyskanie tej wysokości wystarczyło Niemcowi Bjoernowi Otto do zwycięstwa.

Drugi z Polaków brązowy medalista mistrzostw Europy z Barcelony Przemysław Czerwiński (MKL Szczecin) był dziewiąty - 5,20.

W biegu na 1000 m Renata Pliś (MKS Maraton Świnoujście) została sklasyfikowana na 10. pozycji z czasem 2.41,17. Zwyciężyła Rosjanka Jelena Arżakowa - 2.36,69.

Najlepsze wyniki na świecie uzyskali w skoku w dal mężczyzn młodzieżowy mistrz Europy Rosjanin Aleksander Mienkow - 8,24 oraz na 60 m przez płotki dwukrotna halowa mistrzyni świata Amerykanka Lolo Jones - 7,89.