1.44,57 Kszczota (RKS Łódź) to trzeci rezultat wczech czasów pod dachem. Szybciej biegał od niego jedynie Duńczyk kenijskiego pochodzenia Wilson Kipketer - 1.42,67 i Rosjanin Jurij Borzakowski - 1.44,15.

Poprzedni rekord Polski należał do Pawła Czapiewskiego, który w 2002 roku w Wiedniu pokonał dystans w 1.44,78.

W tym roku nikt jeszcze tak szybko nie pokonał 800 m. Podopieczny Stanisława Jaszczaka startował w hali po raz trzeci. Po zgrupowaniu w RPA 5 lutego wystąpił na nietypowym dystansie 600 m w Moskwie, gdzie uzyskał 1.15,26. To najlepszy wynik w historii polskiej lekkiej atletyki.

Pięć dni później zwyciężył w Duesseldorfie już na swoim koronnym dystansie 800 m. O 0,56 s poprawił rekord życiowy, ale nie był do końca zadowolony. Jeszcze lepszą dyspozycją błysnął we wtorek w Lievien.

Dla Lewandowskiego (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), także 800-metrowca, był to pierwszy start w sezonie halowym. Do Francji przyleciał prosto z RPA. W Lievin zajął siódme miejsce, ale uzyskany przez niego czas 3.37,01 jest rekordem Polski.

Trenujący ze swoim bratem Tomaszem mistrz Europy z Barcelony poprawił zeszłoroczne osiągnięcie Bartosza Nowickiego (WKS Śląsk Wrocław) - 3.38,90.

Najlepszy wynik na świecie w tym sezonie w biegu na 60 m osiągnął Jamajczyk Lerone Clarke - 6,50, który wyprzedził gwiazdę mityngu mistrza Europy na 100 i 200 m Francuza Christophera Lemaitre - 6,57. Do finału nie dostał się Dariusz Kuć (SL WKS Zawisza Bydgoszcz). W swojej serii był siódmy -6,78.

Z dobrej strony pokazała się rekordzistka świata w skoku o tyczce Rosjanka Jelena Isinbajewa. Dwukrotna mistrzyni olimpijska wygrała konkurs wynikiem 4,81. Jedyna Polka Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa) była siódma - 4,40.

W rywalizacji mężczyzn triumfował mistrz świata juniorów z Bydgoszczy Niemiec Raphael Holzdeppe - 5,72. Na czwartej pozycji sklasyfikowany został czwarty zawodnik mistrzostw świata z Daegu Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) - 5,62 w trzecim podejściu.

Renata Pliś (Maraton Świnoujście) pokonała 1500 m w 4.09,11 i była ósma. Tę samą lokatę, ale na 60 m przez płotki zajął Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz). W finale uzyskał 7,90, a w eliminacjach 7,75.

W serii B biegu na 800 m wystąpił Artur Ostrowski. Zawodnik Olimpii Poznań był czwarty z czasem 1.49,34.