Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mam ten koszmar za sobą. Teraz mogę spokojnie przygotowywać się do występu na olimpijskim pomoście w Londynie - powiedział 29-letni gimnastyk. Pod koniec stycznia wystartował po czeroletniej przerwie z zawodach w Las Vegas.

Reklama

We wrześniu 2011 roku Hamm pod wpływem alkoholu (przyznał później, że mógł wypić nawet osiem drinków) odmówił zapłaty za kurs, wdał się w bójkę z taksówkarzem w Upper Arlington (stan Ohio) oraz wybił szybę w jego samochodzie. Wcześniej kierowca go obudził, bowiem zasnął podczas podróży.

Po incydencie Hamm trafił do aresztu, z którego wyszedł po wpłaceniu kaucji. Sędzia skazał go na prace publiczne, zapłacenie kosztów procesowych w wysokości 500 dolarów oraz uiszczenie taksówkarzowi za niezapłacony rachunek 23 dolarów.

Paul Hamm jest pierwszym Amerykaninem, który w 2003 roku został mistrzem świata w wieloboju. W tym samym roku zdobył mistrzostwo w ćwiczeniach wolnych. Gimnastykiem i medalistą olimpijskim jest także jego brat bliźniak Morgan.