Sztafeta 4x400 m mężczyzn wystąpi w niedzielnym finale w Stambule, na zakończenie 14. halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Polacy zajęli w swej kwalifikacyjnej serii drugie miejsce czasem 3.07,99, za Wielką Brytanią 3.07,45. Podopieczni trenera kadry Józefa Lisowskiego biegli w składzie: Jakub Krzewina (AZS AWF Kraków), Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław), Grzegorz Sobiński (MKLA Łęczyca) i Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław).

W finale wystartują także sztafety: USA, Hiszpanii, Trynidadu i Tobago oraz Rosji.

Adam Kszczot (RKS Łódź) awansował do niedzielnego finału biegu na 800 m halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Stambule. Mety nie osiągnął Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), który potknął się o stopę jednego z zawodników i upadł. Kszczot wynikiem 1.47,90 zajął w swej półfinałowej serii drugie miejsce, pozwalając się wyprzedzić na ostatnich metrach Czechowi Jakubowi Holusie - 1.47,23. Bieg na 800 m był ostatnią konkurencją sesji przedpołudniowej. Z polskiej ekipy awansował jeszcze do półfinału 60 m przez płotki - Artur Noga (KS Warszawianka). Natomiast odpadł Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), a Paulina Guba (OKS Start Otwock) odległością 17,15 m zajęła 13. miejsce w pchnięciu kulą