Najlepszy wynik uzyskał Artur Noga - w biegu na 110 metrów przez płotki zajął czwarte miejsce z czasem 13.52, a wygrał Rosjanin Siergiej Szubenkow - 13.20. Arturowi Nodze zabrakło 12 setnych sekundy do minimum uprawniającego do startu w sierpniowych mistrzostwach świata w Moskwie.

Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, zajął w swojej konkurencji dopiero 10 miejsce, z wynikiem 19,68 m. Najlepszym kulomiotem w Rzymie był David Storl, Niemiec, srebrny medalista ubiegłorocznych igrzysk i mistrz świata sprzed dwóch lat, pchnął kulę na odległość 20,70.

Debiutujący w zawodach Diamentowej Ligi Robert Sobera zakończył rywalizację wśród tyczkarzy na 10. miejscu, z wynikiem 5,30 m. Polak miał tylko jedną udaną próbę w konkursie. Najlepszym tyczkarzem w Rzymie był Niemiec Raphael Holzdeppe, który osiągnął 5,91 m.

Renata Pliś w biegu na 1500 metrów osiągnęła swój najlepszy wynik w tym roku - 4:06.39 - ale dało jej to dopiero 11 miejsce. Zwyciężyła urodzona w Etiopii reprezentantka Szwecji, Abeba Aregawi, z wynikiem 4:00.23, a niespodzianka było dopiero trzecie miejsce Amerykanki Jenny Simpson, złotej medalistki z 2011 roku (4:02.30).

Żaneta Glanc zajęła dziewiąte miejsce w rywalizacji specjalistek od rzutu dyskiem - reprezentantka Polski w najlepszej próbie miała wynik 60,96 m, zwyciężyła złota medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie, Chorwatka Sandra Perković wynikiem 68,25.

W biegu na 800 metrów wziął udział Adam Kszczot, brązowy medalista mistrzostw Europy. Reprezentant Polski zajął szóste miejsce z niezłym wynikiem 1:44.76, wypełniającym normę na mistrzostwa świata w Moskwie. Zwycięzcą biegu na 800 metrów był 19-letni Etiopczyk Mohammed Aman, który miał czas 1:43.61 - to najlepszy wynik w 2013 roku.

Katarzyna Kowalska była 11. w biegu na 3 kilometry z przeszkodami, Polka miała czas 9:50.84. Wygrała - z czasem 9:16.14 - Kenijka Milcah Chemos.

Niespodzianką mityngu w Rzymie było drugie miejsce Usaina Bolta w biegu na100 metrów - najlepszy sprinter ostatnich lat, sześciokrotny złoty medalista olimpijski z Pekinu i Londynu, miał czas 9.95, o jedną setną sekundy gorszy od Justina Gatlina (USA).

Patronem mityngu w Rzymie jest znakomity przed laty włoski sprinter, zmarły w marcu 2013 roku, Pietro Mennea - m.in. złoty medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie (200 m), były rekordzista świata na 200 m (czas 19.72).