Walijski lekkoatleta został usunięty z reprezentacji uczestniczącej w Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej, odbywających się w Glasgow.

Reklama

Dyskwalifikację zawodnika potwierdził Andy Parkinson, dyrektor wykonawczy Brytyjskiej Agencji Antydopingowej: Rhys Williams został czasowo odsunięty od startów. Ma prawo do odwołania i złożenia wyjaśnień - powiedział przedstawiciel agencji, nie ujawniając, o stosowanie jakich zabronionych środków podejrzany jest Rhys Williams.

30-letni Williams w 2012 w Helsinkach zdobył tytuł mistrza Europy w biegu na 400 metrów przez płotki. Uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie w tej samej konkurencji dotarł do półfinału.

Na swoim profilu internetowym Williams napisał, że pozytywny wynik kontroli jest dla niego ciosem: Jestem zdruzgotany. Zapewniam, że nigdy świadomie nie brałem żadnych zabronionych substancji. Jako profesjonalny lekkoatleta zawsze wspierałem czystość w sporcie. Biorąc odpowiedzialność za swoją karierę z pewnością będę chciał tę sprawę wyjaśnić - napisał walijski biegacz.