Wygrał Amerykanin Joe Kovacs - 21,93, drugi był Niemiec David Storl - 21,74, a trzeci Jamajczyk O’Dayne Richards - 21,69.

Karolina Tymińska zajęła 20. miejsce w siedmioboju. Przed ostatnią konkurencją Polka była 23. ale w biegu na 800 m uzyskała 2.13,04 co pozwoliło jej awansować w końcowej klasyfikacji. Tymińska zgromadziła 5948 punktów. Złoty medal zdobyła Brytyjka Jessica Ennis-Hill - 6669 pkt., srebrny Kanadyjka Brianne Theisen Eaton - 6554, a brązowy Łotyszka Laura Ikauniece-Admidina - 6491.

Adam Kszczot awansował do finału biegu na 800 m. Polak wygrał swój bieg w czasie 1.44,97 co było trzecim wynikiem półfinałów. Marcin Lewandowski miał siódmy czas - 1.45,34, ale odpadł ponieważ w swojej serii zajął dopiero czwarte miejsce. W półfinałach najszybciej pobiegł Amel Tuka z Bośni i Hercegowiny - 1.44,84.

Natomiast Angelika Cichocka awansowała do finału biegu na 1500. W swojej serii półfinałowej Polka zajęła co prawda 7. miejsce, ale czas 4:09.19 był ostatnim, który dał awans do finału. Jedenasta w tym biegu była Renata Pliś z wynikiem 4:15.10. Wygrała Genzebe Dibaba z Etiopii - 4:06.74.

W pierwszym półfinale startowała trzecia reprezentantka Polski; Sofia Ennaoui zajęła 6. miejsce z czasem 4:16.70, a do finału kwalifikowało się pięć najlepszych. Najszybsza w tej serii była Sifan Hassan z Holandii - 4:15.38. Finał biegu kobiet na 1500 m odbędzie się we wtorek.