34-letni Gay wystartuje w konkurencji rozpychania (liczy się czas startu) razem z innym sprinterem Ryanem Baileyem. Sukces w mistrzostwach kraju może być dla niego przepustką do startów w bobslejowej reprezentacji USA.

Reklama

To nie pierwszy przypadek, gdy sportowiec rywalizuje na światowym poziomie w sprincie i bobslejach. Niedawno do brytyjskiej ekipy, przygotowującej się na zimowe igrzyska, dołączył złoty medalista olimpijski z Aten w sztafecie 4x100 m Mark Lewis-Francis.

Tę drogę przebył także inny członek tej sztafety Jason Gardener, który wystartował w bobslejowych mistrzostwach Wielkiej Brytanii w 2008 roku. W bobslejach wystąpiły też m.in. Amerykanki Lolo Jones i Lauryn Williams, które wcześniej rywalizowały w letnich igrzyskach. Williams zdobyła nawet srebrny medal olimpijski w Soczi.

Gay, trzykrotny mistrz świata z Osaki w 2007 roku, trzy lata temu miał pozytywny test antydopingowy i przez rok musiał pauzować. Wystąpił w igrzyskach w Rio de Janeiro, ale tylko w składzie sztafety, która w finale została zdyskwalifikowana.