15-latek, który w listopadzie pobił rekord Indii na 100 metrów w kategorii U16 (10,85) nie kryje radości z wyjazdu i możliwości treningu z ośmiokrotnym mistrzem olimpijskim. Jamajski sprinter zaprosił czternaścioro nastolatków z całego świata na obóz treningowy do klubu Racers Track w Kingston.

Reklama

Jestem bardzo podekscytowany wyjazdem na Jamajkę. Tam nauczę się bardzo dużo i pewnego dnia zdobędę medal. Mój ojciec jest rikszarzem i zarabia tylko 5000 rupii miesięcznie, a i tak większość z tego przeznaczona na moje potrzeby - powiedział Nisar Ahmed, który mieszka w slumsach tuż przy torach kolejowych w jednej dzielnic New Delhi.

Bolt po zakończeniu kariery w 2017 r. wiele podróżuje i korzysta z wolnego czasu, ale jest także zaangażowany w akcje charytatywne.

Z bieżnią pożegnał się podczas sierpniowych mistrzostw świata w Londynie, choć nie było to pożegnanie na miarę ośmiokrotnego mistrza olimpijskiego i 11-krotnego złotego medalisty globu. Zdobył tylko brąz na 100 m, a sztafety 4x100 m nie ukończył z powodu kontuzji mięśnia uda.