Amerykanie prowadzili od początku do końca. Polacy stoczyli zaciętą walkę o brązowy medal z Jamajką. Na ostatniej zmianie znakomicie pobiegł Kacper Kozłowski i przyprowadził naszą sztafetę na trzeciej pozycji.

Polska sztafeta kobiet 4x400 zajęła szóstą pozycję. Wygrały Amerykanki, przed Jamajką i Wielką Brytanią.

Igor Janik zajął siódme miejsce w rzucie oszczepem. Polak z wynikiem 83,38 m poprawił rekord życiowy. Najdalej rzucił Fin Tero Pitkamaki, 90,33 m. Drugie miejsce zajął Norweg Andreas Thorkildsen, a trzecie Amerykanin Breaux Greer.

W finale 1500 metrów wystąpiła Lidia Chojecka, halowa mistrzyni Europy na 1500 i 3000 metrów. Polka zajęła jednak dopiero 10. miejsce. Zwyciężyła Maryam Yusuf Jamal z Bahrajnu. Srebrny medal dla Rosjanki Jeleny Sobolewej, a brązowy dla Ukrainki Iriny Liszczyńskiej.

Wyniki 4x400 m mężczyzn: