W finale Polacy osiągnęli dobry rezultat 3.03,35, o ponad sześć sekund lepszy niż w piątkowych eliminacjach.

Reklama

Mistrzami zostali Meksykanie z wynikiem 3.02,88, a srebrny medal wywalczyli lekkoatleci z RPA – 3.03,23.

Kilka godzin wcześniej reprezentantki Polski zdobyły w Neapolu brązowy medal w taekwondo w konkursie drużynowym. Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska uległy w półfinale Tajwanowi 3:16.

W poprzednich dniach Uniwersjady na najwyższym stopniu podium stanęli: lekkoatleci Michał Rozmys w biegu na 1500 m, Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Alicja Konieczek w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m.

Srebro zdobyła Malwina Kopron w rzucie młotem.

Po brąz, oprócz drużyny taekwondzistek i lekkoatletycznej sztafety mężczyzn 4x400 m, sięgnęli natomiast: Patryk Dobek w biegu na 400 m ppł, Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą, Katarzyna Furmanek w rzucie młotem, wspomniana Patrycja Adamkiewicz w taekwondo, pływak Filip Zaborowski na 800 m stylem dowolnym, szpadzistki Anna Mroszczak, Jagoda Zagała, Martyna Swatowska i Kamila Pytka w turnieju drużynowym oraz indywidualnie szpadzista Wojciech Kolańczyk.

Uniwersjada zakończy się 14 lipca.