W czwartek, podczas nadzwyczajnego posiedzenia sztabu kryzysowego Urzędu Miasta Poznania, prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na 5 kwietnia. Powodem decyzji jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 - napisano w komunikacie.

Reklama

Dyrektor zawodów Łukasz Miadziołko poinformował, że do końca marca wszyscy zarejestrowani i posiadający opłacony pakiet startowy zawodnicy zostaną poinformowani o nowym terminie 13. edycji poznańskiego półmaratonu.

Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez nas imprez jest dla nas, organizatorów, najważniejsze. Przyjmujemy decyzje o odwołaniu półmaratonu spokojnie, a zawodników oraz kibiców prosimy o wyrozumiałość. Na ten moment mamy dla naszych uczestników kilka alternatywnych rozwiązań – powiedział.

Organizatorzy rozważają przeniesienie biegu na weekend, w którym ma odbyć się 21. edycja maratonu (18 października). Wówczas półmaraton rozegrany zostałby dzień wcześniej. Jeśli okaże się to niemożliwe, to wówczas impreza zostanie przeniesiona na przyszły rok.

Reklama

W ubiegłym roku na starcie 12. Poznań Półmaratonu stanęło blisko 10 300 uczestników.