Dziennikarze tego pisma w każdej konkurencji lekkoatletycznej klasyfikują 10 najlepszych zawodników i zawodniczek, według ich najlepszego wyniku uzyskanego w danym roku.

Zgodnie z rankingiem Irena Szewińska okazała się najlepszą lekkoatletką w historii. Zdobyła 342 punkty. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęła Jamajka Merlene Ottey, której przyznano 287 punktów. Polka na przestrzeni kilkunastu lat rywalizowała w biegach na 100, 200, 400 metrów oraz w skoku w dal.

Lekkoatletka 43 razy była uwzględniona w rankingu, przy czym aż 16 razy była najlepsza w danym roku. Zawodniczka była najlepsza dwukrotnie na 100 m, siedmiokrotnie na 200 m, czterokrotnie na 400 m i trzy razy w skoku w dal.

Szewińska stawała na podium podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, Meksyku, Monachium i Montrealu. Legenda polskiego sportu zdobyła łącznie 7 medali olimpijskich (3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe). Irena Szewińska zmarła 29 czerwca 2018 roku w wieku 72 lat.