Wśród zaproszonych do udziału w konkursie jest rekordzista świata Armand Duplantis. Szwedzki tyczkarz w lutym w ciągu zaledwie kilku dni dwa razy poprawił najlepszy wynik globu. W Toruniu pokonał wysokość 6,17 m, a w Glasgow jeszcze dołożył centymetr. W sezonie halowym atakował także 6,19.

Reklama

Oprócz Duplantisa, w Lozannie mają wystąpić m.in. złota medalistka igrzysk w Rio de Janeiro i była mistrzyni świata Greczynka Ekaterini Stefanidi oraz utytułowani Amerykanie: Sam Kendricks (dwukrotny mistrz świata) i Sandi Morris (wicemistrzyni olimpijska z Rio, dwa razy zdobyła srebro MŚ). Agencja AP nie podała, czy wśród zaproszonych są reprezentanci Polski.

To będą pierwsze oficjalne zawody w skoku o tyczce na najwyższym poziomie, które zostały oficjalnie potwierdzone – przekazali organizatorzy.

W Szwajcarii obowiązuje obecnie ograniczenie do tysiąca osób biorących udział w danym zgromadzeniu. Przedstawiciele lekkiej atletyki uważają, że tę liczbę będzie można zwiększyć do 5 tysięcy, jeśli obostrzenia lokalne zostaną złagodzone

Reklama