Poznański maraton to jeden z największych rozgrywanych w Polsce. W ubiegłorocznej edycji wystartowało ponad 6200 biegaczy, a triumfowali Monika Stefanowicz oraz Kenijczyk Cosmas Kyeva.

Reklama

Sportowe władze miasta kilka miesięcy temu zmuszone były do odwołania półmaratonu zaplanowanego na kwiecień. Teraz ten sam los spotkał październikowy maraton.

"W organizacji naszych imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. Nadal w tej kwestii nic się zmieniło. Naszym priorytetem jest dbałość o zdrowie i życie zawodników, mieszkańców, kibiców, a także naszych pracowników i wolontariuszy. Zdaję sobie sprawę, że wielu zawodników czekało na ten start, jednakże w dobie pandemii decyzja o przeniesieniu maratonu wydaje nam się jedyną słuszną" – powiedział dyrektor zawodów Łukasz Miadziołko.

Biegacze, którzy znaleźli się na liście startowej tegorocznej edycji maratonu, mogą przenieść swoją opłatę (z tzw. gwarancją niezmienności ceny) na nowy termin - 17 października 2021 roku lub wystąpić o zwrot wpisowego.

Reklama