Medale wręczyli im prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński - poinformowano w komunikacie.

Reklama

Po wręczeniu medali naszym reprezentantom odegrano i odśpiewano hymn Polski. Warto dodać, że mimo deszczowej aury, podczas uroczystości przy kołach olimpijskich zebrała się liczna reprezentacja Polski - napisano.

W niedzielę podczas oficjalnej ceremonii na podium stanęli i wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński, który jako jedyny biegł zarówno w eliminacjach jak i w finale.

Rekordowa sztafeta

Zgodnie z regulaminem medale w sztafetach otrzymują również uczestnicy biegów eliminacyjnych, ale nie mogą stać na podium podczas dekoracji.

Sztafeta mieszana 4x400 m debiutowała w Tokio w programie igrzysk. Polacy zostali więc pierwszymi mistrzami olimpijskimi w tej konkurencji. W finale osiągnęli czas 3.09,87, co jest rekordem Europy i olimpijskim.

To drugi medal wywalczony przez biało-czerwonych w tegorocznych igrzyskach. Wcześniej drugie miejsce w rywalizacji wioślarskich czwórek podwójnych kobiet zajęły: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann.