Dziennik Gazeta Prawana logo

Wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem będzie grała w... krykieta

6 grudnia 2021, 13:54
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Sunette Viljoen (z lewej)
<p>Sunette Viljoen (z lewej)</p>/Newspix
Wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w rzucie oszczepem, 38-letnia Sunette Viljoen z RPA podpisała kontrakt z zespołem krykietowym Titans Ladies - poinformowały miejscowe media.

Viljoen wróciła do sportu, który uprawiała w młodości i grała nawet w południowoafrykańskiej reprezentacji. Ale niedługo później rozpoczęła treningi lekkoatletyczne i na kilkanaście lat związała się z oszczepem.

W 2011 i 2015 roku zdobywała brązowe medale mistrzostw świata, zaś w 2016 wywalczyła wicemistrzostwo olimpijskie. W Rio przegrała tylko z Chorwatką Sarą Kolak; czwarte miejsce zajęła Maria Andrejczyk.

W 2018 roku odpadła podczas kwalifikacji w MŚ, a w ostatnich dwóch latach startowała tylko w zawodach krajowych. Teraz postanowiła ponownie spróbować sił w krykiecie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraŚwiątek nie obroni tytułu na Wimbledonie. Popełniła koszmarną ilość błędów »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj