Dziennik Gazeta Prawana logo

Kaczmarek i Zalewski ze złotymi medalami MP na 400 m

10 czerwca 2022, 22:00
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Natalia Kaczmarek (C), Anna Kiełbasińska (P) i Justyna Święty-Ersetic (L) po biegu na 400 m kobiet podczas 98. PZLA Mistrzostwa Polski w Suwałkach
<p>Natalia Kaczmarek (C), Anna Kiełbasińska (P) i Justyna Święty-Ersetic (L) po biegu na 400 m kobiet podczas 98. PZLA Mistrzostwa Polski w Suwałkach</p>/PAP
Natalia Kaczmarek i Karol Zalewski zdobyli w Suwałkach złote medale mistrzostw Polski w biegu na 400 m. Złoto w rzucie młotem - pod nieobecność Anity Włodarczyk - wywalczyła Malwina Kopron. W skoku o tyczce najlepszy był Piotr Lisek.

W sesji popołudniowej drugiego dnia mistrzostw kraju w Suwałkach najciekawiej zapowiadał się pojedynek "Aniołków Matusińskiego". Kilka specjalistek od biegu na 400 jest w tym sezonie w rewelacyjnej formie, więc kibice spodziewali się ogromnych emocji. Te nieco popsuła czwartkowa ulewa. Wymusiła bowiem na organizatorach zmiany w programie czempionatu i zawodniczki musiały w piątek przed południem biegać eliminacje.

Siłą rzeczy trudno było po południu liczyć na złamanie przez którąś bariery 50 sekund. Wygrała Natalia Kaczmarek (KS AZS AWF Wrocław), która w tym sezonie uzyskała drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki - 50,16. W piątek do złota wystarczyło jej 51,25. Druga była Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) - 51,58, a trzecia Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) - 51,70.

Kaczmarek przyznała, że podeszła do tego startu "zadaniowo". "Tu się biega na miejsca. Trenuję, by docelową formę mieć na mistrzostwach świata i Europy" - powiedziała złota medalistka.

W rywalizacji panów na 400 m Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) wynikiem 46,44 zdobył złoty medal. Drugi był Kajetan Duszyński (AZS Łódź) - 46,57.

W skoku o tyczce wynikiem 5,65 triumfował Piotr Lisek (OSOT Szczecin).

Pod nieobecność trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem Anity Włodarczyk (AZS AWF Katowice), złoty medal w tej konkurencji wynikiem 69,60 zdobyła Malwina Kopron (KS Wisła Puławy). Włodarczyk miała odnieść kontuzję... goniąc złodzieja próbującego ukraść jej samochód.

Tytuły mistrzów kraju w biegu na 1500 m wywalczyli Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin) - 4.30,22 oraz Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów) - 3.57,97. "Na mityngach biega się po życiówki, ten bieg był nieco inny, taktyczny" - mówiła Ennaoui.

Mistrzostwa kraju w Suwałkach zakończą się w sobotę.

Autor: Tomasz Więcławski

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraQuiz. Sprawdzian wiedzy z historii. 9/11 dla każdego będzie sporym wyzwaniem »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj