Skrzyszowska uzyskała czas 12,78. Reprezentantka Polski bardzo dobrze rozpoczęła bieg, ale zahaczyła o ósmy płotek, po czym straciła prędkość i została wyprzedzona przez Nigeryjkę Tobi Amusan (12,52) i Irlandkę Sarah Lavin, która ustanowiła rekord życiowy - 12,73. Kolejne miejsca zajęły Davynne Charlton z Bahamów (12,85), Holenderka Nadine Visser (12,97), Finka Reetta Hurske (12,98), Australijka Michelle Jenneke (13,01) i Francuzka Laeticia Bapte (13,09).

Konkurs tyczkarzy rozpoczął się znacznie później niż planowano ze względu na silne opady deszczu w stolicy Szwecji. Duplantis jako jedyny w pierwszej próbie pokonał wysokość 5,82, a następnie przeskoczył 5,95 i 6,05 za pierwszym razem. Później podjął nieudaną próbę bicia rekordu świata na 6,23. Drugi był Filipińczyk Ernest John Obiena (5,82). Trzecie miejsce zajął Norweg Pal Haugen Lillefosse (5,72).

Przed oficjalnym rozpoczęciem mityngu Patryk Sieradzki czasem 1.49,49 zajął drugie miejsce w słabiej obsadzonym biegu na 800 m, który nie jest zaliczany do cyklu Diamond League. Julia Korzuch była czwarta w biegu na 400 m przez płotki, uzyskując wynik 58,94.

Bieg na 1500 m kobiet, w którym tempo nadawała Aneta Lemiesz został zdominowany przez Etiopki. Trzy czołowe miejsca zajęły Freweyni Hailu (4.02,31), Diribe Welteji (4.02,79) i Hirut Meshesha (4.03,01). Czwarta była Irlandka Ciara Mageean (4.03,36), a za nią uplasowały się Brytyjki: Melissa Courtney-Bryant (4.03,81) i Laura Muir (4.03,83).

Aleksandra Płocińska prowadziła bieg na 5000 m, który zakończył się zwycięstwem Kenijki Beatrice Chebet (14.36,52). Za nią uplasowały się Etiopki Lemlem Hailu (14.38,06) i Medina Eisa (14.40,02). Czwarte miejsce zajęła Sarah Chelangat, która czasem 14.40,88 ustanowiła rekord Ugandy.

Karsten Warholm triumfował w biegu na 400 m przez płotki czasem 47,57. Norweg wyprzedził Kyrona McMastera z Brytyjskich Wysp Dziewiczych (48,94) i Estończyka Rasmusa Magi (49,04). Gdy zawodnicy dobiegali do mety na bieżnię weszli aktywiści z transparentami, ale każdy z ośmiu lekkoatletów ukończył bieg.

"To się mogło naprawdę źle skończyć. Trenujemy przez cały rok i za wszelką cenę chcemy uniknąć kontuzji przed mistrzostwami świata w sierpniu, a tu taka niebezpieczna sytuacja" - powiedział Warholm.

Na 200 m najszybsza była Brytyjka Daryll Neita (22,50), a druga była jej rodaczka Dina Asher-Smith (22,58). Poniżej 23 sekund zeszły jeszcze Hiszpanka Jael Bestue (22,59) oraz Marie Josee Ta-Lou (22,70) i Maboundou Kone (22,99) z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Kristjan Ceh wygrał konkurs rzutu dyskiem. Słoweniec w najlepszej próbie uzyskał 69,83 i pokonał reprezentanta gospodarzy Daniela Stahla (67,57). Kolejne miejsca zajęli Litwini: Andrius Gudzius (67,19) i Mykolas Alekna (66,91).

Rekordzista świata Soufiane El Bakkali czasem 8.09,84 zajął pierwsze w biegu na 3000 m z przeszkodami. Marokańczyk wyprzedził Etiopczyków Getneta Wale (8.12,27) i Abrahama Sime (8.16,82).

Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się 16 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.