Uczestnicy maratonu pobiegną między innymi mostami Świętokrzyskim i Poniatowskiego, trasa wiedzie także przez Nowe Miasto, Trakt Królewski, Wisłostradę, Wilanów, Ursynów, ul. Puławską, plac Trzech Krzyży i Aleje Jerozolimskie.
W związku z tym w różnych częściach Warszawy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Cała impreza zakończy się około godz. 16.30.
Masowe bieganie w stolicy rozpoczęło się już wczoraj. Późnym popołudniem odbył się charytatywny bieg na 3333 metrów - wokół Stadionu Narodowego.
Organizatorzy reklamuja imprezę jako "narodowe święto biegania". Orlen Warsaw Marathon jest jednym z dwóch biegów na 42 kilometry i 195 metrów, jakie odbywają się w Warszawie. Jesienią tradycyjnie rozgrywany jest Maraton Warszawski.
Komentarze(8)
Pokaż:
a dlaczego reklamuje się coca cola i to już tyle lat?
Na Dinka czy na 'chrabiego'?
Prosze mi powiedzieć co na temat takiego biegu myśłą lekarze. Czy wypowiedział sie jaki kolwiek ortopeda. Co może czekać człowieka który skończył już 50 lat i namawiany jest do tego by na twardym podłożu (jezdnia uliczna) jego stawy: kostki, kolana, biodra, muszą podskoczyć, jak w tym przypadku 52 i pół tyiąca razy (42000 podzielic przez 0,8 m = 52500). Ja rozumiem organizatorów , bo to są ich profity i rozgłos, ale jestem przekonany, że użytkownicy takiego biegu nie sa w ich zainteresowaniu. Chce usłyszec zdanie lekarzy, bo nie wykluczam, że to ja nie mam racji. Jaki jest stan i jak długo po tym musi odchorować uczestnik takiego biegu?