W finałowym meczu polski zespół w składzie: Radosław Glonek, Leszek Rajski, Paweł Kawiecki, Michał Majewski przegrał tylko z zespołem Niemiec 34:45.

Reklama

Finałowa rywalizacja zaczęła się dla polskich florecistów znakomicie, po dwóch pojedynkach nasi szermierze prowadzili 10:5, a na szczególne słowa uznania zasłużył Leszek Rajski, który po wygranej Radosława Glonka z Sebastianem Bachmannem (5:1) pokonał czterokrotnego mistrza świata i brązowego medalistę ubiegłorocznych igrzysk w Londynie, Petera Joppicha (5:4).

W ostatnim pojedynku pierwszej serii Paweł Kawiecki uległ Mariusowi Braunowi 5:7, ale Polska prowadziła w meczu 15:11.

W walce Radosława Glonka z Mariusem Braunem reprezentant Polski w ciągu 15 sekund zadał cztery trafienia, Polska prowadziła już 23:17. Lecz kolejne kilkadziesiąt sekund należało do młodego Niemca, który odrobił stratę z nawiązką i rywale wyszli na prowadzenie 25:24.

W następnych pojedynkach Joppich, Bachmann i Braun byli jeszcze skuteczniejsi - przed kończącym mecz pojedynkiem Niemcy prowadzili 40:32, pieczęć na tytule dla naszych sąsiadów przystawił Joppich wyugrywając z Glonkiem 5:2, co dało Niemcom ostateczne zwycięstwo 45:34.

Reklama