W pierwszym dniu zmagań w holenderskim Apeldoorn Polki (Małgorzata Wojtyra, Eugenia Bujak, Natalia Rutkowska i Katarzyna Pawłowska) ustanowiły rekord kraju wynikiem 4.35,957.

Mistrzyniami Europy zostały Brytyjki (Katie Archibald, Laura Trott, Dani King i Joana Roswell), które wynikiem 4.26,453 poprawiły rekord świata.

W sprincie drużynowym mężczyzn Grzegorz Drejgier, Krzysztof Maksel i Kamil Kuczyński zajęli piąte miejsce. Wygrali Niemcy, którzy w finale wyraźnie wyprzedzili Francuzów.

Polskie sprinterki zostały sklasyfikowane na siódmej pozycji, a mężczyźni w wyścigu na 4 km na dochodzenie - na dwunastej. W wyścigu punktowym najlepiej z Polek wypadła Eugenia Bujak - 8. miejsce; Wojciech Pszczolarski był dziewiąty.