Meczu nie było, a Skarb Państwa może stracić nawet 1,5 miliona złotych. NIK złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby odpowiedzialne za podpisanie umowy na zorganizowanie meczu o piłkarski Superpuchar Polski. Chodzi o spotkanie Legia Warszawa-Wisła Kraków, które miało się odbyć na Stadionie Narodowym w lutym 2012 roku.

Reklama

Do meczu jednak nie doszło ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa na stadionie. Mimo to umowa została podpisana - tłumaczy IAR Zbigniew Matwiej, kierownik wydziału prasowego NIK. Jak dodaje, żadna ze służb decydujących o możliwości rozegrania meczu nie wyraziła na to zgody. Jednak dokumentacja pokazuje, że wbrew stanowisku służb porządkowych, kilka dni później tę umowę zawarto z Ekstraklasą - powiedział Zbigniew Matwiej.

Jak podaje tvn24.pl, umowę podpisał szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler. Zbigniew Matwiej dodaje, że istnieje realne zagrożenie, że Skarb Państwa będzie musiał zapłacić na rzecz Ekstraklasy karę umowną w wysokości 1,5 miliona złotych.