Trzecie zajął Beñat Intxausti (Movistar Team), który był wolniejszy od Polaka o 22. sekundy. Na piątym miejscu wyścig ukończył Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), a jedenasty był Marek Rutkiewicz (CCC Polkowice). Poprzednim Polakiem, który wygrał cały wyścig Tour de Pologne jest Cezary Zamana (2003 rok).

Różowa koszulka dla najlepszego zawodnika w klasyfikacji górskiej powędrowała do Macieja Paterskiego (CCC Polsat Polkowice), w klasyfikacji punktowej zwyciężył Austriak Matthias Krizek, a klasyfikacji punktowej najlepszy był Białorusin Jauhien Hutarowicz. Najlepszą ekipą została grupa Movistar Team.

Belg Kristoff Vandewalle był najlepszy w jeździe indywidualnej na czas - na ostatnim etapie tegorocznego Tour de Pologne. Kolarz z grupy Trek Factory Racing pokonał trasę Kraków-Kraków (25 kilometrów) w czasie 29 minut i 18 sekund. Drugi był Włoch Adriano Malori (Movistar), a trzeci Brytyjczyk Steve Cummings.

Najlepiej z Polaków spisał się Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), który był jedenasty. Dwie pozycje za nim znalazł się Rafał Majka. Z kolei najwyższą lokatę z kolarzy reprezentacji Polski zajął Kamil Gradek, który był 33.