Najlepszy z Polaków był Przemysław Niemiec (Lampre - Merida), który uzyskał 30. czas (strata 2 minuty i 18 sekund).

47. miejsce ze stratą 3 minut i 5 sekund zajął Maciej Bodnar (Cannondale), a Karol Domagalski (Caja Rural) był setny - stracił do zwycięzcy 4 minuty i 33 sekundy.

Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Alberto Contador z grupy Tinkoff-Saxo. Hiszpan o 27 sekund wyprzedza swojego rodaka, Alejandro Valverde (Movistar) i o 59 sekund Rigoberto Urana. Dotychczasowy lider, Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar) upadł na zjeździe i na etapie zajął 82. miejsce ze stratą 4 minut i 7 sekund. W klasyfikacji generalnej, Quintana spadł na 11. pozycję (3 minuty i 25 sekund straty do Contadora).

Przemysław Niemiec jest 23. i traci 8 minut i 44 sekundy. 129. miejsce zajmuje Maciej Bodnar (strata 1 godziny 11 minut i 14 sekund). Pozycję niżej sklasyfikowany jest Karol Domagalski, który do lidera traci godzinę 12 minut i 29 sekund.