Wśród ofiar są między innymi - jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek na świecie Florence Arthaud i doskonała pływaczka, mistrzyni olimpijska, zdobywczyni wielu medali, Camille Muffat oraz francuski bokser Alexis Vastine.

Reklama
PAP/EPA / PATRICK B. KRAEMER

Katastrofa miała miejsce w północno-zachodniej Argentynie, gdy sportowcy, technicy i dziennikarze lecieli w kierunku Patagonii, by tam rozegrać kolejny pojedynek przewidziany telewizyjnym scenariuszem.

Grupy sportowców światowej sławy miały być wysadzone w dzikim, bezludnym miejscu, bez żadnych środków do życia i dotrzeć do wyznaczonego o kilkaset kilometrów dalej punktu. Według niepotwierdzonych informacji, z niewyjaśnionych przyczyn dwa śmigłowce, którymi lecieli uczestnicy programu zderzyły się. Jeden z nich natychmiast stanął w płomieniach i eksplodował. Dziesięć osób zginęło na miejscu.

PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO

Warunki atmosferyczne były bardzo dobre. W programie brali wcześniej udział tak znani na całym świecie sportowcy jak legendarna mistrzyni kolarstwa, zdobywająca tytuły w wieku ponad pięćdziesięciu lat Jeannie Longo, znakomity pływak Alain Bernard czy piłkarz Sylvain Wiltord.

ZOBACZ TEŻ: Dziwne nagranie. Co śmigłowiec TVN24 robił nad Okęciem?>>>