Drugie miejsce zajął Francuz Julian Alaphilippe (Etixx - Quick-Step), a trzecie Włoch Damiano Caruso (BMC Racing). Kolarze pokonali w czwartek 172,5 km. Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) zajął 22. miejsce, Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) był 34., a Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) przyjechał na 76. pozycji.

Albasini prowadzi w klasyfikacji generalnej szwajcarskiego wyścigu, który zakończy się 3 maja w Lozannie. Drugi Włoch Ivan Santaromita i trzeci Brytyjczyk Christopher Froome tracą do lidera 20 sekund. Najlepszy z Polaków Rafał Majka jest 35. ze stratą jednej minuty i 15 sekund. 51. pozycję zajmuje Przemysław Niemiec, który ma 2 minuty i 42 sekundy straty, a 66. jest Paweł Poljański, który ma 5 minut i 27 sekund straty.