Pochodzący z niewielkiej wioski Chlebowo (woj. lubuskie) 23-letni Kielieszkowski został uznany za największe odkrycie w światowym strongmenie, po tym jak w ubiegłorocznym debiucie w gronie zawodowców zajął trzecie miejsce. Zwycięzcą został Amerykanin Brian Shaw. O jeden punkt wyprzedził Litwina Zydrunasa Savickasa, który w tych zawodach triumfował siedem razy z rzędu.

W tej kategorii startował przed laty Mariusz Pudzianowski, pięciokrotny mistrz świata federacji WSM (2002-2008). Najwyższe miejsce, jakie zajął w Columbus, to czwarte w 2003 roku.

"Czterodniowy Arnold Sport Festiwal (3-6 marca) to gigantyczna impreza z udziałem ok. 20 tys. zawodników, kilkanaście zawodów m.in. fitnessowych i kulturystycznych, w tańcu sportowym na rurze, jak również z udziałem cheerleaderek. Rywalizację obserwować będzie 180 tys. osób. Już w listopadzie zarezerwowane były miejsca we wszystkich hotelach w Columbus i okolicy" - powiedziała Marta Gilas ze Stowarzyszenia Sportowego Strongman.pl

Jak podkreśliła, w amatorskich mistrzostwach świata strongman i strongwoman wystąpi najliczniejsza jak do tej pory 10-osobowa reprezentacja Polski: Karolina Koszela (Gniezno, dziewięciokrotna mistrzyni kraju w boksie) i Magdalena Talarczyk (Bogatynia) oraz Mariusz Dorawa (Zblewo), Jarosław Drzewiecki (Bielsko-Biała), Krzysztof Kacnerski (Gdańsk), Mateusz Ostaszewski, Szymon Pepliński (obaj Wejherowo), Marcin Sendwicki (Szubin), Grzegorz Skowroński (Bargłów Kościelny) i Jakub Szczechowski (Nowe Wielkie Zajączkowo).