Gdański turniej Polacy zaczynają od meczu z Macedonią, czyli najtrudniejszym rywalem w tych kwalifikacjach. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Chcemy poczuć, że tworzymy jedną drużynę również z kibicami. Wsparcie trybun wyzwala dodatkową energię. Dlatego jest dla nas bardzo ważne - mówi Kamil Syprzak.

Reklama

Talant Dujszebajew po wyborze na stanowisko selekcjonera podkreślał w wywiadach, że prowadzenie, jak również gra w reprezentacji wiąże się przede wszystkim z dumą. Jak widzą to zawodnicy? Poczucie dumy to niezwykła motywacja, nieporównywalna z niczym innym. Od dziecka marzyłem, by grać dla Polski. Bądźcie z nami, poczujmy dumę wspólnie - apeluje do kibiców Sławomir Szmal.

W kontekście ostatnich mistrzostw Europy zawodnicy podkreślają, że trudności i niepowodzenia również mogą budować. Sport uczy, że kluczem do sukcesu jest wiara w siebie. Już nieraz pokazaliśmy to na boisku. Liczymy na to, że kibice również w nas wierzą i będą nas gorąco wspierać teraz w Gdańsku, a w sierpniu w Rio de Janeiro. Nieraz jest tak, że po niespodziewanej porażce przychodzą wielkie zwycięstwa - dodaje Karol Bielecki.

W ramach kwalifikacji w sobotę Polacy zagrają z Chile, a w niedzielę z Tunezją. Na igrzyska olimpijskie pojadą dwie najlepsze drużyny gdańskiego turnieju. Rozgrywający, obrotowy i bramkarz polskiej drużyny zaangażowali się również w kampanię społeczno-edukacyjną „Poczuj Dumę”. Zawodnikom zależy na tym, by inspirować i motywować m.in. młodych polskich sportowców. W ramach kampanii Kamil Syprzak przeprowadził specjalny trening dla zawodniczek UKS „Handball 28”, jedynego we Wrocławiu klubu z młodzieżową drużyną dziewcząt.