Dziennik Gazeta Prawana logo

WADA zawiesiła akredytację laboratorium antydopingowego w Pekinie

22 kwietnia 2016, 09:00
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Probówki z krwią
Probówki z krwią/Shutterstock
Pekińskie laboratorium antydopingowe zostało zawieszone na okres do czterech miesięcy za niestosowanie się do międzynarodowych standardów - poinformowała Światowa Agencja Antydopingowa (WADA). Placówka może odwołać się od tej decyzji w ciągu 21 dni.

- napisano w oświadczeniu.

Strona chińska, która może odwołać się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS), przyznała, że otrzymała zawiadomienie o zawieszeniu za wystawienie niezgodnie z prawdą dwóch negatywnych wyników badań na obecność zabronionych substancji. Do naruszenia przepisów doszło w październiku ubiegłego roku.

Chińska agencja antydopingowa zapewniła, że wprowadzi odpowiednie zmiany i wznowi testy, jak tylko otrzyma zielone światło od WADA.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj