Taką decyzję podjął zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce na specjalnym posiedzeniu. Adam Hofman, były poseł PiS i rzecznik tej partii, pożegnał się z polityką, ale będzie miał okazję sprawdzić się na nowym stanowisku. Jak informuje ZPRP, nowy wiceprezes będzie "odpowiadał za współpracę z otoczeniem Związku", w tym "z przedstawicielami różnych środowisk, którzy deklarują współpracę na rzecz rozwoju i promocji polskiej piłki ręcznej".

Reklama

Co Adam Hofman ma wspólnego z piłką ręczną? Kiedy jeszcze był posłem, w latach 2011-2015 zasiadał w fotelu wiceprzewodniczącego sejmowej komisji sportu i turystyki. Po odejściu z polityki, kiedy stał się jednym z trzech bohaterów "afery madryckiej", Hofman zajął się zawodowo komunikacją społeczną i promocją osób oraz marek. Teraz swoje nowe doświadczenia zawodowe ma wykorzystywać przy promowaniu polskiej piłki ręcznej.

Adam Hofman wszedł do zarządu ZPRP na miejsce Ryszarda Macha, który zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa do spraw finansowych. Jako nowy wiceszef Związku Piłki Ręcznej, Hofman ma pełnić swoją funkcję społecznie.

Reklama