Dziennik Gazeta Prawana logo

Kij baseballowy słynnego Joe Jacksona sprzedany za ponad pół miliona dolarów

20 października 2016, 07:57
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Baseball
Baseball/Shutterstock
Kij jednego ze słynnych zawodników ligi baseballu w USA Joe Jacksona, mistrza ligi MLB (World Series) z 1917 r., zmarłego w 1951 r., został sprzedany na jednej z aukcji internetowych za 583 tysiące dolarów.

Do rekordu ceny pamiątek legendarnych baseballistów zabrakło jednak dużo - kij innego słynnego zawodnika Babe Rutha, który został uznany w 1969 r., w setną rocznicę istnienia zawodowego baseballu, za Najlepszego Gracza Wszech Czasów, osiągnął na aukcji w 2004 r. zawrotną kwotę 1,2 mln dolarów.

Jackson mający przezwisko "Shoeless" (Bez butów - podczas jednego z meczów zdjął cisnące go obuwie i dokończył rywalizację w skarpetkach) należał do czołowych graczy baseballu początku XX w. Na jego karierze cieniem położyła się afera korupcyjna z finałów World Series w 1919 r. Jego zespół White Sox Chicago przegrał sensacyjnie z Cincinnati Reds 3:5. Okazało się, że Jackson oraz siedmiu jego kolegów +sprzedało+ spotkanie finałowe. Wszyscy zostali zdyskwalifikowani dożywotnio przez władze ligi MLB.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj