Dziennik Gazeta Prawana logo

Monica Puig i Wayde Van Niekerk najlepszymi sportowcami igrzysk w Rio de Janeiro

17 listopada 2016, 08:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Monica Puig
Monica Puig/Shutterstock
Mistrzyni igrzysk w tenisie Portorykanka Monica Puig i Wayne Van Niekerk z RPA, który wynikiem 43,03 w finale w Rio de Janeiro ustanowił rekord globu w biegu na 400 m, zostali uznani najlepszymi sportowcami igrzysk przez Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich.

Puig zdobyła pierwszy w historii Portoryko złoty medal igrzysk pokonując w finale singlistek Niemkę polskiego pochodzenia Angeliquę Kerber.

Rewelacyjny van Niekerk, którego trenerką jest 74-letnia Ans Botha, poprawił w Rio de Janeiro 17-letni rekord świata Michaela Johnsona (43,18). Stał się pierwszym sprinterem z RPA od igrzysk w Antwerpii w 1920 r., który zdobył dla tego afrykańskiego kraju złoto olimpijskie. Przed 96 laty z takiego sukcesu, także w biegu na 400 m, cieszył się Bevil Rudd.

24-letni zawodnik z RPA znalazł się ponadto w finałowej trójce zawodników nominowanych do tytułu najlepszego lekkoatlety roku IAAF. Ma jednak silną konkurencję: jamajskiego króla sprintu Usaina Bolta i bezapelacyjnego lidera na długich dystansach Brytyjczyka Mo Faraha.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj