W czasie rządów PO-PSL obiektem kpin stała się minister sportu Joanna Mucha, której wytykano niekompetencję i brak wiedzy. Symbolem stała się w tamtym czasie jej wypowiedź na temat... III ligi hokeja.

Reklama

Znam się na sporcie, przez osiem lat byłem prezesem i wiceprezesem klubu żużlowego we Wrocławiu, byłem w radzie nadzorczej drużyny klubu piłkarskiego w Ekstraklasie, jestem przewodniczącym rady fundacji, która wspiera polską siatkówkę, w zeszłym roku byłem patronem honorowym mistrzostw świata juniorów na żużlu, które odbywały się w kliku krajach - uzasadniał Czarnecki.

Na pewno emocjonalnie i w przestrzeni życia ze sportem jestem związany - dodał.

Konrad Piasecki, prowadzący rozmowę w Radiu ZET, zapytał kandydata na szefa PKOl, ile jest dyscyplin olimpijskich...

Nie mam pojęcia - odpowiedział z rozbrajającą szczerością Ryszard Czarnecki. Szybko jednak pochwalił się swoją wiedzą na temat sukcesów medalowych Polaków.

Na ostatnich igrzyskach zdobyliśmy jedenaście medali, a na poprzednich trzech po dziesięć - stwierdził polityk PiS. Więc dobra zmiana - dodał.

Czarnecki poinformował, że po objęciu stanowiska prezesa PKOl nie musiałby rezygnować z mandatu europosła, ale swoją nową funkcję pełniłby za darmo.

Gdybym uważał, że nie mam szans, to bym nie startował - zaznaczał europoseł PiS. Uważam, że nie mając szans nie ma sensu startować, traktuję swoje kandydowanie poważnie, będę zabiegał o głosy delegatów na kongres Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który odbędzie się 22 kwietnia - dodał.

Ryszard Czarnecki będzie kontrkandydatem obecnego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego, podczas zaplanowanych na 22 kwietnia wyborów - poinformował w zeszłym tygodniu PKOl. Kraśnicki został zgłoszony przez 33 organizacje sportowe, w tym 22 związki sportowe dyscyplin olimpijskich. Kandydaturę Czarneckiego wysunął jedynie Polski Związek Piłki Siatkowej.

Reklama

Czarnecki jest obecnie deputowanym do Parlamentu Europejskiego i jednym z jego wiceprzewodniczących. W 2014 roku wybrany został z listy Prawa i Sprawiedliwości. W przeszłości przez osiem lat pełnił funkcje prezesa i wiceprezesa żużlowej Sparty Wrocław. W latach 2005-08 był wiceprzewodniczącym Wydziału Zagranicznego Polskiego Związku Piłki Nożnej.