23-letnia Raisman oskarżyła Nassara o "dotykanie seksualne pod pretekstem leczenia kontuzji pleców lub bioder". Do pierwszego "leczenia" miało dojść osiem lat temu. W wywiadzie, którego fragmenty pokazano w piątek, a całość ma się ukazać w niedzielę, wspomniała także, że po igrzyskach w Rio de Janeiro poinformowała o sprawie FBI.

Raisman zakończyła już karierę sportową. W igrzyskach w Londynie i Rio wywalczyła łącznie sześć medali, w tym trzy złote.

Skandal w amerykańskiej gimnastyce ujawnił w grudniu ubiegłego roku dziennik "Indianapolis Star", według którego w ostatnich 20 latach aż 368 zawodniczek z klubów afiliowanych przy krajowej federacji (USA Gymnastics) padło ofiarą agresji seksualnej ze strony lekarzy i trenerów. Niektóre z gimnastyczek, gdy popełniano na nich przestępstwo, były w wieku poniżej 13 lat, a jedną z ofiar miała być medalistka olimpijska Jamie Dantzscher.

Wśród oskarżonych o gwałty jest Nassar, lekarz reprezentacji w latach 1996-2015. Od lutego pozostaje on w areszcie.

Skutkiem skandalu była dymisja w marcu szefa USA Gymnastics Steve'a Penny'ego. Zarzucano mu, że zbyt późno zaalarmował o tym fakcie władze.