Przez rok nie zmieniłam decyzji, którą podjęłam jakiś czas temu. Jestem spełniona sportowo, a życie rodzinne jest równie ekscytujące. Teraz chcę spełniać się na tym polu - powiedziała w Bydgoszczy Madaj-Smolińska.

Reklama

Jej partnerka "na deblu" przekazała gościom konferencji informację o tym, że jest w ciąży i to jest jej najbliższy życiowy plan.

Fularczyk-Kozłowska pierwszy seniorski medal w imprezie międzynarodowej zdobyła w 2008 roku w Atenach podczas ME. Rok później stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata w Poznaniu. Największymi sukcesami w jej karierze są jednak dwa medale olimpijskie. Zanim wygrała wraz z Madaj rywalizację w Rio, w parze z Julią Michalską została bowiem brązową medalistką IO w Londynie w 2012 roku.

Madaj-Smolińska największe sukcesy osiągnęła w wioślarstwie wraz z Fularczyk-Kozłowską. Razem zdobyły złoto olimpijskie, srebrny medal mistrzostw świata w 2014 roku oraz złote medale mistrzostw Europy w 2014 i 2015 roku.

Reklama

Wioślarki przez lata związane były z klubem LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz, podobnie jak Bartłomiej Pawełczak oraz Miłosz Bernatajtys, którzy zdobyli srebrny medal IO w Pekinie w czwórce bez sternika wagi lekkiej. Władze klubu podziękowały we wtorek całej czwórce za osiągnięcia sportowe podczas specjalnej konferencji prasowej.