Biało-czerwoni po 500 metrach zajmowali trzecie miejsce. Na prowadzenie wyszli tuż przed połową dwukilometrowego dystansu i już go nie oddali. Ziętarski po medale wielkich imprez sięgał już w 2017 roku. Wówczas w parze z Mateuszem Biskupem był drugi w mistrzostwach świata w amerykańskiej Sarasocie i w mistrzostwach Europy w czeskich Racicach. Barański to natomiast ubiegłoroczny młodzieżowy wicemistrz Europy z Brześcia (razem z Mateuszem Świętkiem).

Godzinę wcześniej startujący w jedynce wagi lekkiej w Lucernie Artur Mikołajczewski, czasem 6.58,98, zdobył srebrny medal. Szybszy od Polaka okazał się tylko Węgier Peter Galambos - 6.57,00. Trzecie miejsce zajął Włoch Martino Goretti - 7.02,27.

Joanna Dittmann, Monika Chabel, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska zdobyły też brązowy medal wioślarskich mistrzostw Europy w Lucernie w rywalizacji czwórek bez sterniczki. Biało-czerwone tym samym powtórzyły wynik z ubiegłego roku z Glasgow.

Z kolei polska męska czwórka bez sternika zdobyła w Lucernie srebrny medal wioślarskich mistrzostw Europy.

Najważniejszą imprezą w tym sezonie będą mistrzostwa świata w Linzu (25 sierpnia - 1 września), które będą też najważniejszym etapem kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.