Biało-czerwoni w finale pokonali reprezentację Australii i Nowej Zelandii.

Reklama

Kobieca czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann zajęła drugą lokatę przegrywając tylko z Chinkami. Z kolei na trzecim miejscu finiszowała czwórka bez sternika w składzie: Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski, która przegrała z osadami Australii i Włoch.

Łącznie w regatach cztery polskie osady stanęły na podium - w sobotę drugi w jedynce wagi lekkiej był Artur Mikołajczewski.

Na Torze Regatowym Malta wystąpiło ponad 850 zawodników z 45 krajów. Za trzy tygodnie odbędą się trzecie, ostatnie zawody PŚ w Rotterdamie.

Wyniki niedzielnych finałów:
mężczyźni jedynki
1. Sverri Nielsen (Dania) 7.21,96 2. Pilip Pawukoł (Białoruś) 7.24,10 3. Angel Fournier Rodriguez (Kuba) 7.24,79 ... 9. (3. w finale B) Natan Węgrzycki-Szymczyk (Polska) 7.33,98
dwójka bez sternika
1. Australia (Joshua Booth, Alexander Hill) 6.38,23 2. Nowa Zelandia (Thomas Murray, Michael Brake) 6.39,49 3. Kanada (Kai Langerfeld, Conlin McCabe) 6.43,34
dwójka podwójna
1. Szwajcaria (Barnabe Delarze, Roman Roeoesli) 6.32,84 2. Wielka Brytania (John Collins, Graeme Thomas) 6.33,05 3. Niemcy (Tim Ole Naske, Stephan Krueger) 6.34,42 4. Polska (Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski) 6.34,74 ... 21. (3. w finale D) Polska (Maciej Zawojski, Adam Wicenciak) 6.50,30
dwójka podwójna wagi lekkiej
1. Niemcy (Jonathan Rommelmann, Jason Osoborne) 6.47,94 2. Włochy (Stefano Oppo, Pietro Ruta) 6.49,46 3. Australia (Hamish Parry, Leon Chambers) 6.50,66 ... 11. (5. w finale B) Polska (Jerzy Kowalski, Miłosz Jankowski) 6.59,98
czwórka bez sternika
1. Australia (Timothy Masters, Nicholas Purnell, Jack Hargreaves, Joseph O'Brien) 6.16,46 2. Włochy (Marco di Costanzo, Giovanni Abagnale, Bruno Rosetti, Matteo Castaldo) 6.19,60 3. Polska (Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski) 6.19,60 czwórka podwójna 1. Polska (Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Fabian Barański) 6.01,01 2. Australia (Caleb Antill, Cameron Girdlestone, Alexander Purnell, David Watts) 6.03,21 3. Nowa Zelandia (Nathan Flannery, Cameron Crampton, Isaac Grainger, Jordan Parry) 6.03,48
ósemka
1. Niemcy 5.45,83 2. Wielka Brytania 5.47,74 3. Kanada 5.48,44 ... Polska (Adam Woźniak, Adrian Pawłowski, Jakub Aleksandrowicz, Robert Fuchs, Dariusz Radosz, Bartosz Modrzyński, Łukasz Posyłajka, Piotr Juszczak, Tomasz Skurzyński (sternik) odpadła w repesażu
kobiety jedynka
1. Emma Twigg (Nowa Zelandia) 8.04,45 2. Magdalena Lobnig (Austria) 8.04,57 3. Carling Zeeman (Kanada) 8.05,11 dwójka bez sterniczki 1. Nowa Zelelandia (Grace Prendergast, Kerri Gowler) 7.35,55 2. Australia (Jesscica Morrison, Annabelle McIntyre) 7.37,25 3. USA (Megan Kalmoe, Tracy Eisser) 7.43,73 ... 13. (1. w finale C) Polska (Monika Sobieszek, Anna Wierzbowska) 7.52,50
dwójka podwójna
1. Nowa Zelandia (Brooke Donoghue, Olivia Loe) 7.21,28 2. USA (Cicely Madden, Genevra Stone) 7.21,55 3. Australia (Amanada Bateman, Genevieve Horton) 7.23,94 ... 18. (6. w finale C) Polska (Katarzyna Boruch, Martyna Radosz) 7.49,96
dwójka podwójna wagi lekkiej
1. Nowa Zelandia (Zoe McBride, Jackie Kiddle) 7.22,09 2. Włochy (Valentina Rodini, Federica Cesarini) 7.22,18 3. Chiny (Wenyi Huang, Dandan Pan) 7.23,42
czwórka podwójna
1. Chiny (Yunxia Chen, Ling Zhang, Yang Lyu, Xiaotong Cui) 6.38,24 2. Polska (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann) 6.42,38 3. Niemcy (Michaela Staelberg, Julia Lier, Franziska Kampmann, Frieda Haemmerling) 6.42,89
czwórka bez sterniczki
1. Dania (Ida Jacobsen, Frida Sanggaard, Hedvig Rasmussen, Christina Johansen) 6.52,88 2. Chiny (Zifeng Wang, Xingye Xu, Min Zhang, Fei Wang) 6.53,96 3. Australia (Olympia Aldersey, Katrina Werry, Sarah Hawe, Lucy Stephan) 6.55,47 ... 10. (4. w finale B) Polska (Joanna Dittmann, Monika Chabel, Olga Michalkiewicz, Maria Wierzbowska) 7.16,45
ósemka
1. Australia 6.26,29 2. USA 6.27,74 3. Wielka Brytania 6.32,04