Tylko sam początek spotkania był wyrównany. Gdy jednak prosty błąd w defensywie przy stanie 5:4 dla Rosjan, dał im kolejną bramkę, gra Polaków się rozsypała i praktycznie całkowicie oddali pole walki. Proste błędy i nieumiejętność przewidywania ruchów rywala powodowały, że przewaga jeszcze rosła, a do przerwy wynosiła dziewięć bramek.

Reklama

Na brawa zasługiwali tylko bramkarze Mateusz Kornecki i po zmianie stron Adam Morawski. To oni w dużej mierze przyczynili się do tego, że przegrana nie była jeszcze wyższa. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Patryka Rombla był Michał Szyba, który zdobył pięć bramek.

Turniej w Argentynie był kolejnym etapem przygotowań do styczniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwecji, Norwegii oraz Austrii. Następnym sprawdzianem przed będzie 4NationsCUP w Tarnowie (27-29 grudnia).

Rosja - Polska 30:19 (17:8)
Polska: Adam Morawski, Mateusz Kornecki – Przemysław Krajewski, Patryk Walczak, Antoni Łangowski 2, Maciej Pilitowski 1, Kamil Syprzak 4, Marek Szpera, Arkadiusz Moryto 3, Piotr Jarosiewicz 3, Adrian Kondratiuk 1, Maciej Gębala, Rafał Przybylski, Michał Szyba 5, Dawid Dawydzik
Najwięcej bramek dla Rosji: Aleksandr Szkurinski 6, Dmitrij Santałow 5

Reklama